ДНЗ "Світлячок"

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок комбінованого типу) «Світлячок» знаходиться у підпорядкуванні управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради та розташований в м. Обухові за адресою: вул. Володимира Чаплінського, 24.

Заклад розпочав свою діяльність 12 грудня 1972 року. В закладі функціонує 6 груп.

Дошкільний навчальний заклад має чудову територію, яка захоплює природною красою в усі пори року. Тут облаштовані чудові майданчики для дітей.

Групові кімнати затишні та комфортні для перебування дітей. Заклад має музичний та спортивний зал. Одне з найголовніших завдань закладу дошкільної освіти – збереження та зміцнення фізичного здоров`я дітей. Тут розроблена широка та різноманітна система фізкультурно-оздоровчих заходів з дітьми протягом дня, тижня, місяця. Вона спрямована на досягнення дошкільниками повноцінного фізичного розвитку, зміцнення здоров’я, формування рухової активності.

Колектив дошкільного закладу у своїй діяльності керується педагогічною спадщиною видатного українського педагога, засновника українських дитячих садків Софії Русової.

Традиційними для дошкільного закладу є народні свята та обряди, наприклад, Стрітення, Калита, Благовіщення, Трійця, зустрічання весни. Та найяскравішим серед усіх дійств є обряд закосичення. Він відбувається в старших групах закладу кожного року. Активну участь в цьому обряді беруть мами.

В дошкільному закладі діє художньо-етнографічна студія «Оберіг», де зібрано зразки народного ужиткового мистецтва, виставлена колекція рушників різних регіонів. Центральне місце серед них займає дипломований обухівський рушник, якому більше ста років. Тут проходять екскурсії для дітей, тематичні заняття з українознавства та народні свята.

Творчий пошук, віра в дитину, тепла атмосфера добра і взаєморозуміння, врахування індивідуальних особливостей кожного вихованця в ДНЗ «Світлячок» — це практичне підтвердження крилатих слів С. Русової: «Дошкільна установа має бути «хатою радості», де діти могли б навчатись без примусу, гратися, перебувати в оточенні щирої приязні, задовольняючі свої дитячі, такі своєрідні інтереси і потреби».